سرمایه گذاری در استارت آپ ها

سرمایه گذاری در استارت آپ ها

سرمایه گذار یا investor به شخصی گفته می شود که با هدف بازگشت اقتصادی سرمایه گذاری می­کند. در واقع کسی که با هدف دریافت بازده مالی و سود، سرمایه و پول خود را درگیر یک پروژه می کند ، سرمایه گذار نامیده می شود. سرمایه گذاری ها معمولا در بخش بورس، دلار، طلا و استارت آپ ها اتفاق می افتد. سرمایه گذاری دربخش استارت آپ ها مانند سایر بخش ها همراه با عدم اطمینان است چرا که استارت آپ ها سرمایه کافی ندارند و با ریسک عدم سودآوری مواجه هستند.

به عنوان یک استارت آپ چگونه سرمایه گذار پیدا کنم؟

بزرگترین چالش هر استارت آپی پیدا کردن سرمایه گذار و متقاعد کردن آن برای سرمایه گذاری است. راه های مختلفی جهت یافتن سرمایه گذار وجود دارد:

  1. مراجعه به بانک و اخذ وام
  2. مراجعه به شتاب دهنده ها
  3. مراجعه به سکوهای تامین مالی جمعی
  4. ایجاد شبکه و ارتباط با افراد
  5. شرکت در رویدادهای مرتبط با کسب و کار

از بین همه این ها مراجعه به سکوهای تامین مالی بهترین گزینه است، زیرا در سکوی تامین مالی امکان دسترسی به تعداد بیشتری از سرمایه گذاران برای استارت آپ­ها ایجاد می شود. فاندولند به عنوان یک پلتفرم تامین مالی جمعی رابط حامیان و استارت اپ ها و متقاضیان سرمایه است. از طریق فاندولند امکان انتشار اطلاعات طرح کسب و کار برای ارائه به تمامی سرمایه گذاران را خواهید داشت.

به عنوان یک سرمایه گذار چگونه طرح مورد نظر جهت سرمایه گذاری را پیدا کنم؟

بهترین راه برای پیدا کردن لیستی از استارت آپ ها و طرح های مختلف جهت سرمایه گذاری، مراجعه به سایت های سرمایه گذاری و سکوهای تامین مالی است. پلتفرم فاندولند همواره بستری برای جذب ایده های مختلف، بررسی و ارزیابی آنها توسط کارشناسان و انتشار ایده ها برای جذب سرمایه گذار است. اگر قصد سرمایه گذاری در طرحی را داشته باشید کافیست به این پلتفرم مراجعه و در صورت تمایل درخواست جلسه با صاحب ایده را بدهید، در این جلسه شما می توانید تمامی سوالات خود پیرامون بیزنس پلن، برآورد مالی، برآورد زمان سوددهی طرح، برآورد میزان سرمایه مورد نیاز و ... را از صاحب ایده بپرسید. این جلسات جهت شفاف سازی خواست های طرفین بوده و در صورت متقاعدسازی سرمایه گذار به سرمایه گذاری، مراحل بعدی مربوط به درصد سهم و قراردادها به جریان خواهد افتاد.